Filtrácia

Kompletné filtračné stanice sa skladajú z čerpadla, nádoby na piesok, plastovej základne, ovládacieho ventilu a prepojovacej hadice medzi čerpadlom a ventilom. Rozlišujú sa podľa veľkosti nádoby a množstva piesku v nej, ďalej podľa výkonnosti čerpadla a tiež podľa druhu ovládacieho ventilu (4 alebo 6-cestného).

Pieskové filtrácie fungujú na princípe pretlačenia bazénovej vody pomocou čerpadla cez vrstvu piesku, ktorou je naplnená filtračná nádoba. Piesok o danej zrnitosti treba po zanesení nečistotami prepierať. Na to slúži štyroch alebo šiestich-cestný ventil. Jeho pootočením do určitej polohy dôjde k zmene smeru prúdenia vody a tým k prepieraniu piesku. Znečistená voda potom odchádza do odpadu alebo cez záhradný ventil na záhradu. Pri dodržiavaní odporúčaných postupov vydrží piesková náplň v nádobe niekoľko rokov bez nutnosti výmeny.

Bazénové filtračné čerpadlá slúžia na cirkuláciu vody v bazéne a zároveň, v spojení s pieskovou nádobou, na filtrovanie nečistôt obsiahnutých vo vode. Čerpadlá sú navrhnuté tak, aby odolávali pôsobeniu chémie a hlavne chlóru. Niektoré sú odolné aj voči slanej vode. Rozlišujú sa podľa výkonu motora udávaným v kilowattoch (kW), tým je daný aj ich prietokový výkon v kubických metroch za hodinu (m3/h). Filtračné čerpadlá sú väčšinou samonasávacie, tzn., že môžu byť umiestnené nad úrovňou vodnej hladiny. Sú vybavené vlasovým filtrom, flexokáblom na pripojenie do zásuvky a ich motory sú osadené tepelnú poistku.

Viac informácií Menej informácií

Značky

91 položiek